تسمه نقاله چیست ؟

تسمه نقاله یا کانوایر بلت که نوعی ماشین حمل و نقل است که توسط اصطکاک هدایت می شود و می تواند مواد را به صورت پیوسته حمل کند. نوار نقاله همچنین یک تجهیزات حمل و نقل اقتصادی لجستیک است و برای عملیات خط مونتاژ ضروری است. 

سیستم تسمه نقاله را می توان با توجه به الزامات فرآیند انتخاب کرد: عملیات متداول مداوم، عملیات ضربتی، عملکرد سرعت متغیر و سایر حالت ها، و معمولاً به نام "خط تسمه، خط مونتاژ، نوار نقاله، خط نقاله کانوایر بلت،بلت لاستیکی" و غیره نامیده می شود که به طور گسترده در صنعت استفاده می شود. کارخانه ، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع بسته بندی ،مصالح ساختمانی، ماشین آلات، متالورژی، کشاورزی و صنعت لجستیک.

انواع نوار نقاله بلت | تسمه نقاله

  • نوار نقاله شیبدار
  • نوار نقاله تخت
  • نوار نقاله تخت غلتکی
  • تسمه نقاله قابل حمل
  • تسمه نقاله جمع شونده | تلسکوبی
  • نوار نقاله منحنی | کرو |گرد
  •  | مشبلت | مشبلت استیل نسوز | نوار نقاله فولادی
About About شرکت ولف About

چرا از نوار نقاله بلت استفاده می شود؟

سیستم های نوار نقاله به دلیل مزایای صرفه جویی در زمان و نیروی کار محبوب هستند. جابجایی دستی مواد هنگام استفاده از سیستم نوار نقاله کاهش می یابد. در نتیجه، حمل و نقل بسیار کارآمدتر حجم زیادی از کالا به دست می آید که امکان پردازش حجم بالاتر را فراهم می کند.استفاده از نوار نقاله نیز در فضا کارآمد است، زیرا برای جابجایی وسایل به فضا و پرسنل کمتری نیاز است. در نتیجه حمل و نقل محصولات بین ایستگاه ها در خطوط تولید و فرآوری با نوار نقاله ساده و کارآمد است. سیستم تسمه نقاله نیز بسیار متنوع است و می تواند طیف وسیعی از اشیاء را در هر شکل و اندازه حمل کند. به طور کلی نسبت به سایر سیستم های نوار نقاله ارزان تر است. تسمه نقاله همچنین در مواردی مفید است که برای مثال استفاده از سیستم نوار نقاله غلتکی به دلیل سبک بودن بیش از حد اقلام، داشتن سطوح کف نامنظم یا همچنین بسیار کوچک بودن نامناسب است. در نتیجه، این اقلام ممکن است حرکت نکنند، بلغزند یا حتی در غلتک ها گیر کنند.  

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
نوارنقاله بلت
گروه صنعتی ولف تکنولوژی

انواع مختلف نوار نقاله بلت

Job

 PVCتسمه نقاله پی وی سی

تسمه نقاله پی وی سی یک تسمه نقاله سفید یا روشن و بدون آلودگی است که از پنبه با استحکام و کیفیت بالا، نایلون، بوم پلی استر به عنوان هسته تسمه ساخته شده و با پی وی سی طبیعی ترکیب شده است. تسمه نقاله PVC دارای خاصیت ارتجاعی خوبی است، تغییر شکل دادن و مقاوم در برابر سایش آسان نیست. عمدتاً در صنایع غذایی، تنباکو، لجستیک، بسته بندی و سایر صنایع استفاده می شود. در عین حال برای حمل و نقل زیرزمینی معادن زغال سنگ و همچنین حمل و نقل مواد متالورژی و صنایع شیمیایی مناسب است.

تسمه نقاله پلی اورتان (PU)

تسمه نقاله پلی اورتان (PU)، با مقاومت در برابر پارگی قوی، الاستیسیته خوب، مقاومت در برابر ضربه خاص، می تواند به طور معمول در شرایط پیچیده استفاده شود، اما همچنین دارای مقاومت خوبی در برابر آب است، می تواند به طور معمول حتی در شرایط سرد و مرطوب، بدون هیچ تاثیری بر روی تسمه نقاله.قیمت تسمه نقاله پلی استر نسبتاً بالا است، اما در دراز مدت، تسمه نقاله پلی استر اقتصادی تر خواهد بود.

 PEتسمه نقاله پلی اتیلن

تسمه نقاله پلی اتیلن دارای استحکام کششی بالا، انعطاف پذیری خوب، سبک، نازک، سخت، مقاوم در برابر روغن، غیر سمی، بهداشتی و آسان برای تمیز کردن است. تسمه نقاله پلی اتیلن با استانداردهای بهداشتی FDA آمریکا مطابقت دارد، می تواند مستقیماً با غذا، دارو و غیره در تماس باشد و یک محصول نوار نقاله بادوام است.

تسمه مدولار

تسمه های پلاستیکی مدولار به هم پیوسته به تسمه نقاله ای اطلاق می شود که توسط ترموپلاستیک های پلاستیکی در یک ماژول محصول نیمه تمام تک صفحه ای قالب گیری می شود، سپس به طور مکرر توسط ماژول به صورت زنجیره ای مونتاژ می شود و برای حمل و حمل مواد روی نوار نقاله نصب می شود. تسمه نقاله پلاستیکی نوع جدیدی از تسمه نقاله است که مزایای زیادی نسبت به تسمه نقاله سنتی دارد: استحکام بالا، مقاومت در برابر اسید، مقاومت در برابر قلیایی و آب نمک، محدوده دمایی وسیع، ضد ویسکوزیته خوب، می تواند با گیره ها، زاویه بالابری زیاد اضافه شود. تمیز کردن آسان، نگهداری ساده و قابل استفاده برای حمل و نقل در محیط های مختلف.

تسمه نقاله فلزی | مشبلت کانوایر 

با توجه به روش های مختلف بافت، تسمه نقاله فلزی را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد، مانند تسمه مشبک الماسی، تسمه مشبک فلزی ذوزنقه ای، تسمه توری گلوله ای، تسمه مشبک زنجیره ای. مواد تسمه نقاله فلزی نیز می تواند با توجه به نیازهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد: سیم فولادی ضد زنگ، سیم فولادی کربن، سیم پلی استر و سیم گالوانیزه و غیره. تسمه نقاله فلزی با مقاومت در برابر دمای بالا، مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت کششی بالا و عمر طولانی مشخص می شود. تسمه نقاله از جنس استنلس استیل بیشترین استفاده را در بین تسمه نقاله های فلزی دارد که در بازپخت ظروف فولادی ضد زنگ، محصولات شیشه ای، ماشین آلات، متالورژی پودر و غیره کاربرد فراوانی دارد.

Testimonial
Testimonial

What Our Clients Say

شرکت ولف تکنولوژی

محصولات تخصصی شرکت ولف تکنولوژی

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo